Иса се разписа в трети пореден мач от Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса се разписа в трети пореден мач в Лига Европа, след като днес българският стрелец вкара при успеха с 2:0 на Шериф Тираспол над норвежкия Тромсьо у дома.

След като вече отбеляза по едно попадение в мачовете с Тотнъм и Анжи, днес Иса отново демонстрира голов нюх и вкара второто попадение в 36'.

Преди това Каду вече бе открил за Шериф след само четири минути игра.

Въпреки победата, молдовският тим отпада от Лига Европа с краен актив от 6 точки в група К.

Втори в групата и възможен съперник на Лудогорец на 1/16-финалите е руският Анжи.

Тимът от Махачкала завърши със загуба участието си в груповата фаза, губейки с разгромното 1:4 от Тотнъм в Лондон. Хеттрик за англичаните записа испанският таран Роберто Солдадо.

Солдадо се разписа на два пъти между 7' и 16', а Евертон намали минута преди почивката. През втората част обаче "шпорите" затвърдиха успеха си, а точни бяха Люис Холтби в 54' и отново Солдадо от дузпа в 70'.

Така Тотнъм финишира със стопроцентов актив от точки - 18, докато Анжи вече си бе гарантирал второто място с 8 пункта.