Берое изпоти Лукойл, но шампионите са първият полуфиналист за Купата

Лукойл Академик е първият полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете. В първи четвъртфинален двубой баскетболистите на Сашо Везенков победиха трудно Берое с 96:90.

За победителите Даръл Уоткинс завърши с "дабъл-дабъл" - 29 точки и 14 борби. Срещата за шампионите започнаха Тодор Стойков, Брандън Хийт, Даръл Уоткинс, Боян Попович и Димитрис Харитопулос.

Берое излезе със стартова петица в състав Реджиналд Холмс, Милен Димитров, Васил Александров, Уилям Уокър и Митчел Картър.

Играчите на Лукойл Академик започнаха по-добре срещата и в началото успяха да поведат с 6:0. Символичните гости в тази среща - Берое, обаче не се предадоха и след близо 3 минути игра чрез тройка на Уилям Уокър изравниха резултата при 11 равни.

Последваха още две изравнявания на резултата, последното при 16:16, след което шампионите се възползваха максимално добре от няколко неуспешни атаки на Берое и започнаха да трупат преднина, която достигна до 9 точки при 27:18 малко повече от 2 минути преди края на първата четвърт. Лукойл Академик заслужено спечели първата част с 29:23.

Берое започна отлично втората част с тройка на Реджиналд Холмс и реализира в началото 9 срещу само 2 точки за Лукойл Академик и поведоха за втори път в срещата при 32:31. Шампионите бързо си върнаха преднина от 5 точки при 42:37, но тимът на Георги Младенов отново показа характер и не само изравни при 42:42, но и поведе с 44:42. Старозагорци успяха да запазят аванса си и на почивката имаха минимална преднина от 2 точки - 48:46.

В началото на третата част в играта и на двата отбора преобладаваха основно грешките и за 4 минути Лукойл Академик реализира 7 точки, а Берое - 6 точки. Шампионите си върнаха водачеството в резултата за малко при 55:54, след което отново Берое излезе напред с 4 точки - 59:55. Играчите на Сашо Везенков успяха да изравнят резултата при 59:59 3.24 минути преди края на третата част. След още едно изравняване при 61:61 играчите на Лукойл Академик показаха класата си и преди последната част водеха със 71:64.

В началото на последната част шампионите за около 4 минути увеличиха преднината си до 11 точки при 77:66. Лукойл Академик поддържаше комфортна преднина от около 10 точки и заслужено спечели двубоя.

Следващата среща от турнира е между отборите на Балкан и Ямбол с начален час 15.15 часа. В 17.30 часа един срещу друг се изправят Левски и Черноморец, а последната четвъртфинална среща е от 20.00 часа между Рилски спортист и Черно море порт Варна.