Берое и Локомотив завършиха редовния сезон с реми

снимка: beroe.bg

„Берое“ и „Локомотив“ (София) не успяха да се победят и мачът от последния кръг на редовния сезон в „А“ група завърши 0:0. Дебют за „Берое“ през първата част направи Савио Нсереко. Германецът бе уреден през седмицата с картотека в БФС. През второто полувреме мястото му бе заето от Георги Андонов, който направи първия си мач след завръщането си в отбора.

„Берое“ бе на пета позиция след победата на „Литекс“ над „Локо“ (Пловдив) в петък. „Зелените“ имаха 37 точки, с две по-малко от „Литекс“ и една по-малко от „Локомотив“ (София).

В двата състава бе направена само по една промяна спрямо предните срещи и тя бе принудителна. Савио Нсереко дебютира за „Берое“ на мястото на наказания Елиаш. А наказания за пет жълти картона Том бе заменен от Антонио Ливраменто.

Берое“ имаше първата опасност в мача в 8-ата минута когато Атанас Зехиров получи топката вдясно по атаката на „беройци“ и центрира в наказателното поле, където Георги Костадинов продължи с глава към намиращия се в ляво Салим Керкар. Алжирецът овладя кълбото и стреля, но ударът му бе слаб и не притесни стража Божидар Митрев.

В 17-ата минута Салим Керкар изпълни пряк свободен удар, заложен на 25 метра от вратата на Божидар Митрев. След кратко разбъркване топката попадна в Самир Аясс, който овладява с гърди и стреля от 14 метра, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на стража на „Локомотив“. Елтон стреля по диагонал от 23 метра в 22-ата минута, но бе неточен и топката не намери целта.

В 25-ата минута Даниел Генов проби и навлезе в наказателното поле, но Зафиров го изпревари и Генов извърши фаул в атака. В 27-ата минута Жуниор Мапуку получи кълбото по десния фланг и стреля от ъгъла на пеналта, но не застраши сериозно вратата на Божидар Митрев, който спаси.

В 30-ата минута Емил Гъргоров центрира от фаул към границата на пеналта, но там над всички бе извисен Владимир Зафиров, който изчисти с глава. При последвалата развила се контраатака Салим Керкар бе изведен на изгодна позиция по десния фланг сам срещу стража на „Локомотив“, финтира го, но силно поведената топка го отведе чак до аутлинията, откъдето алжирецът центрира към намиращия се на далечната греда Савио Нсереко, но бранител на гостите изчисти пред погледа на германеца.

Шест минути след това Емил Гъргоров центрира от пряк свободен удар към намиращия се в пеналта Александър Бранеков, но капитанът на „Локомотив“ изпрати топката в аут.

В 39-ата минута страхотен пробив на Атанас Зехиров по дясното крило завърши с опит за центриране, но бранител на гостите изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране топката попадна в Жуниор Мапуку, който овладя кълбото и стреля с десния си крак, но след рикошет топката отново напусна в корнер.

Антонио Ливраменто центрира в малкото наказателно поле на „беройци“ в 42-ата минута, но Благой Макенджиев запази самообладание и улови. Минута след това Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно от целта. Владимир Зафиров засече с глава, но бе неточен.

В 51-ата Жуниор Мапуку получи кълбото по десния фланг и навлезе в наказателното поле на „Локомотив“, след което намери Салим Керкар, който стреля от границата на пеналта, но ударът му бе блокиран. В 58-ата минута атака на гостите завърши с извеждащ пас на Генов към Антонио Ливраменто, който стреля от непосредствена близост, но Благой Макенджиев не трепна и парира.

Жуниор Мапуку направи уникален пропуск в 61-ата минута когато получи топката пред наказателното поле, навлезе, справи се със защитник и с излезлия да го пресрещне вратар Митрев и вместо да насочи топката в опразнената врата я прати над рамката. Минута след това Трифонов напредна от ляво и центрира в наказателното поле където Даниел Генов засече с глава, но прати топката далеч край целта.

В 69-ата минута след грешка в средата на терена пред Емил Гъргоров се откри отлична възможност. Той пробяга половината терен и остана очи в очи с Макенджиев. При диагоналният му удар от 11-12 метра обаче стражът бе пласиран перфектно и успя да отбие. В 71-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар от далечна дистанция, прехвърляйки куп от играчи в наказателното поле и излезе в аут.

Две минути по-късно Георги Костадинов намери по отличен начин в коридор Георги Андонов, но изстрелът на „десетката“ на „беройци“ премина покрай целта. В 75-ата минута многоходова акция на „Берое“ завърши с удар на Веселин Пенев от 23 метра фронтално на целта, но топката премина високо над рамката на вратата.

Две минути след това цетрирана от ъглов удар топка попадна в Иво Иванов от гостите, но ударът му по диагонала бе неточен. В 81-ата минута Антон Огнянов комбинира с Игор Джоман, който стреля от далечна дистанция, но след рикошет топката напусна в ъглов удар.

Пет минути по-късно Салим Керкар проби по левия фланг и бе фаулиран пред границата на наказателното поле, но реферът остави играта да продължи. В 89-ата минута Салим Керкар центрира от ъглов удар вдясно от целта, но отбраната на гостите се справи и изчисти. В четириминутното добавено време двата отбора не успяха да създадат опасност, с която да реализират гол.