Бербо с асистенция при успех на Монако

снимка: Monaco/Instagram

Димитър Бербатов и Монако не изиграха особено силен мач при домакинството си на Нант, но въпреки това българският нападател асистира за попадението при победата с 1:0 в последен мач от 32-ия кръг на френската Лига 1, игран на стадион „Луи Втори“.

Резултатът бе открит от Хамес Родригес в 18-ата минута, след като колумбиецът получи подаване от Димитър Бербатов и с хубав изстрел в долния десен ъгъл разпечата вратаря Максим Дюпе – 1:0.

Българският нападател изигра 64 минути от срещата, след като бе сменен от Емануел Ривиер. В 73-ата минута Андреа Раджи направи резултата 2:0, а 4 по-късно Родригес наниза второто си попадение в мача и 9-то от началото на сезона в Лига 1 (той има и 1 за Купата). Почетният гол на Нант бе дело на Алехандро Бедоя в 78-ата минута.

Монако се нуждаеше от 3-те точки поради факта, че в последните 5 мача записа две поражения и едно равенство, които стопиха комфортния аванс на втората позиция пред основния конкурент Лил.

С победата над Нант монегаските събраха 66 пункта и се извисиха с 6 над Лил, който е и най-силният възможен опонент на отбора на Клаудио Раниери в битката за Купата на Франция. Лидерът ПСЖ е далеч пред Монако със 79 пункта, след като вчера срази Реймс с 3:0.

Димитър Бербатов не получи нито една добра възможност да стреля през първото полувреме на стадион „Луи Втори“, което се дължеше най-вече на липсата на креативност в атаките на домакините.

Все пак в 18-ата минута Бербатов бе намерен с хубаво извеждащо подаване от Хамес Родригес и хитро задържа топката на ъгъла на наказателното поле, за да изчака включването на колумбиеца в атаката. Бербо предостави кълбото на връхлитащия си съотборник, който овладя и нанесе премерен изстрел по диагонала в долния десен ъгъл, за да преодолее вратаря Максим Дюпе – 1:0.

Нант имаше основания да съжалява, че се оттегли на полувремето с гол пасив, защото създаде няколко отлични ситуации за изравняване, възползвайи се от традиционно слабия синхрон между двамата централни защитници на Монако Ерик Абидал и Рикардо Карвальо.

В тези напрегнати мигове вратарят на домакините Даниел Субашич се представи на високо ниво и опази мрежата си, докато неговите съотборници така и не създадоха друга добра атака, от която да се получи шанс за второ попадение.

Най-доброто положение през втората част бе създадено в 56-ата минута, когато Валер Жермен направи мощен пробив по дясното крило и подаде отлично на точката за дузпа за Родригес, който обаче стреля встрани от вратата.

Бербатов продължаваше да играе прекалено малко с топката, което вероятно провокира Клаудио Раниери да го смени в 64-ата минута и да пусне на неговото място Емануел Ривиер. 10 минути по-късно Андреа Раджи най-накрая порази мрежата на гостите за втори път, с което внесе допълнително спокойствие в редиците на Монако.

Хамес Родригес отбеляза втория си гол в мача в 77-ата минута от дузпа, а само секунди по-късно Бедоя с красив изстрел с глава вкара попадението на честта за Нант, които можеха и да не загубят на „Луи Втори“, ако не бяха изпуснали толкова много положения преди почивката.