Бербо и Фулъм пак се провалиха

снимка: Guliver/Getty Images

На пръв поглед атомната комбинация в атака между Димитър Бербатов и Дарън Бент не донесе позитиви на Фулъм и двамата асове в нападението не успяха да се разпишат, като „котиджърс“ допуснаха драматично поражение с 1:2 в домакинството си на Суонси в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига.

Носителите на Купата на лигата поведоха щастливо в 53-ата минута след автогола на Арън Хюз, като 10 по-късно Скот Паркър възстанови равенството.

В крайна сметка взаимодействието на Бербатов с Бент не доведе до друг гол за домакините, а Джонджо Шелви попари зрителите на „Крейвън Котидж“ с гол за крайното 1:2 в 89-ата минута.

„Котиджърс“ остават на 18-то място в класирането в зоната на изпадащите с актив от скромните 10 точки, докато Суонси е 10-ти с 15 пункта.

Загубата е 4-та поредна за възпитаниците на Мартин Йол, които продължават да се намират в криза и още не могат да се измъкат от зоната на изпадащите. Суонси пък записа първи успех от 3 кръга насам.

Димитър Бербатов отново не се отличи с екипа на домакините, но можеше да асистира за второ попадение на тима си в 83-ата минута, когато финтира по красив начин противников бранител и центрира за Бент, който обаче не успя да засече топката в мрежата.