Абсурден вратар подари победата на Арсенал

Арсенал се възползва по най-добрия възможен начин от равенството на Ливърпул по-рано днес, като лондончани спечелиха с 2:0 срещу изненадващия трети в класирането Саутхямптън в мач от 12-ия кръг на първенството.

Най-добър на терена за домакините беше Жиру, който вкара и двата гола. Първото му попадение падна в 21', когато се възползва от безумно решение на Боруц да показва техника. Нападателят отне и вкара, а в 85' отбеляза от дузпа.

По този начин “артилеристите“ се върнаха на пътя на победата, след като преди две седмици загубиха от Манчестър Юнайтед. Победата прати момчетата на Венгер на 4 точки от втория Ливърпул.

Грешка на Боруц пък коства нови точки на Саутхямптън, след като срещу Стоук той допусна гол от 104 метра при 1:1. Въпреки това гостите остават в близост до челото, като имат 3-и с 22 точки – 6 по-малко от лидера.

Арсенал натисна от начало и още в 10' Жиру изведе брилянтно Уилшър, който стреля, преодоля Боруц, но топката намери горната греда и се върна на терена. 6 минути по-късно Рамзи повтори упражнението, но след пас на Йозил.

При наглед никаква ситуация обаче в 21' падна и голът за домакините. Коженото кълбо беше върнато към Артур Боруц, който реши да се прави на Лионел Меси и почна да прави финтове срещу Жиру. Опитният френски национал обаче отне и на празна врата откри резултата.

До края на полувремето обаче “светците“ натиснаха, а Счесни по отличен начин се намеси при удари на английските национали Лалана и Ламбърт – 1:0 на полувремето.

След почивката Саутхямптън имаше своите шансове, като в 80' удар на Лалана беше париран от Косчелни, а ако не беше неговата намеса, топката със сигурност щеше да попадне във вратата. За Арсенал пък с пропуски се отчетоха Уилшър и Йозил, който в края беше заменен от Монреал.

В края на мача в 83' при корнер се стигна до нарушение в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа за лидерите в класирането. Жиру застана зад топката и спокойно реализира за 2:0.