Бенфика последва Порто и отпадна изненадващо за Купата

Бенфика загуби с 1:2 гостуването си на Маритимо и отпадна на осминафиналите на турнира за Купата на Португалия.

Старши треньорът на лисабонския гранд Жорже Жезус реши да даде почивка на част от титулярите и това се оказа фатално. Хавиер Савиола откри резултата в 26-ата минута от дузпа, но домакините стигнаха до успеха с два бързи гола в средата на второто полувреме.

След час игра Роберто Соуза изравни с удар от дистанция, а десет минути по-късно Леосизио Сами прехвърли Едуардо за крайното 2:1. Жезус се опита да обърне развоя на мача с включването в игра на Пабло Аймар и Макси Перейра, но нямаше успех.

След ранното отпадане на миналогодишния носител на трофея Порто, който загуби с 0:3 от Академика в предишния кръг, Спортинг Лисабон се превръща във фаворит за Купата. "Зелено-белите", в чийто състав играе и българският нападател Валери Божинов, приема Белененсес в понеделник, информира БТА.