Баски шамар отдалечи шампиона от върха

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид остана на четири точки зад лидера Реал Мадрид, след като тази вечер "рохибланкос" се сгромолясаха при гостуването на опашкаря Реал Сосиедад в среща от 11-ия кръг на първенството.

Така воденият от Диего Симеоне състав остава на четвърта позиция с актив от 23 пункта, докато лидерът Реал Мадрид разполага с 27.

Реал Сосиедад пък записа едва втора победа от началото на сезона, като баските събраха 9 точки и се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Двубоят на "Аноета" не започна никак зле за гостите, които откриха още в 10'. Марио Манджукич оползотвори асистенция на Раул Гарсия и изведе Атлетико напред за 0:1.

Само пет минути по-късно обаче Ла Реал успя да възстанови равенството, след като мексиканският национал Карлос Вела се разписа след подаване на Шаби Прието.

В 50' се стигна и до ключов момент в сблъсъка, когато гостите останаха с човек по-малко на терена. Левият бек на Атлетико Гийерме Сикейра получи втори жълт картон и напусна терена, оставайки своя тим с десет души.

Реал Сосиедад успя да оползотвори численото си предимство на терена, като това се случи само осем минути преди края. Агирече се разписа след подаване на Хосеба и зарадва "Аноета" с едва втората победа на Реал Сосиедад от началото на кампанията.