Барселона спечели сблъсъка с ЦСКА, Фенербахче пречупи Партизан

снимка: fcbarcelona.com

Испанският баскетболен гранд Барселона спечели най-интересния мач от петъчната програма на Евролигата за мъже, след като се наложи над руския клуб ЦСКА Москва със 79:70 (18:20, 17:20, 27:14, 17:16) и зае второто място в група "А" на турнира.

Това беше втора победа за каталунците, като московският им съперник е със същия актив, но и с по-лоша точкова разлика.

Категоричен лидер е турският Фенербахче, който победи сръбския Партизан с 88:78 (17:13, 21:17, 19:30, 21:28). Трети е отборът на Нантер от Франция, който пък се наложи над украинския Будивелник Киев с 80:61 (27:8, 24:15, 17:22, 12:16).

Хуан Карлос Наваро играеше безспирно в атака за отбора на Барселона, който стартира мача лежерно и дори губеше с пет точки разлика на полувремето в "Палау Блауграна".

Във втората част обаче настъпиха минутките на Наваро, който отбеляза цели 17 точки за впечатляващия обрат на каталунците и в крайна сметка завърши срещата с 20 пункта след финалната сирена. Марселиньо Уертас пък добави 16 пункта за испанците, които дадоха нов тласък на своите надежди за класиране в следващата групова фаза на турнира.

Безпроблемно за нея се класира съставът на Фенербахче, който също постигна обрат през второто полувреме, когато Боян Богданович се развихри и завърши мача с 26 точки. Той наниза шест от деветте си точни изстрела в решителните и заключителни моменти.

Гръцкият колос Олимпиакос, шампион от последните две издания на надпреварата, се наложи със 70:62 (20:11, 16:12, 18:19, 16:20) над италианския Монтепаски Сиена и остана непобеден на върна на група "С", информира БТА.

Атаката на "червените" беше изключително балансирана и в този мач, след като нито един от гръцките баскетболисти не успя да запише двуцифрен актив. В класирането следват Байерн Мюнхен със седем точки, Уникаха Малага и Галатасарай с по шест, Зелена Гора с пет и Монтепаски Сиена с четири.