Балотели се събуди и посече Фиорентина

Милан направи втори пореден силен мач под ръководството на Кларънс Зеедорф и този път стигна до пълния успех при тежкото си гостуване на Фиорентина на стадион „Артемио Франки“ в среща от междинния 30-ти кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ спечелиха визитата си във Флоренция с 2:0 и по този начин прекратиха негативна поредица от 5 мача без победа срещу „виолетовите“, като в същото време постигнаха първа победа в Калчото от повече от месец.

Филип Мексес откри резултата в 23-ата минута, а Марио Балотели с фамозно изпълнение на пряк свободен удар посече домакините за втори път в 64-ата за крайното 0:2. Така Милан събра 39 точки и се изравни с 10-ия в класирането Торино, който вчера злощастно загуби гостуването си на Рома с 1:2 на „Олимпико“ с гол в последната минута на Алесандро Флоренци.

4075576

Фиорентина има само две победи в последните си 6 мача от Серия А, но успехът миналия уикенд с 1:0 над Наполи върна надеждите на „виолетовите“ за място в Шампионската лига. Оптимизмът обаче се изпари след поражението от Милан, който остави тима на Винченцо Монтела с 51 пункта на 4-ата позиция.

Тъй като Наполи без никакви проблеми спечели визитата си на Катания с 4:2, се извиси отново на 10 точки на 3-то място 8 кръга преди края на сезона. Домакините отново не можаха да разгърнат потенциала си на свой терен срещу гранд от Италия – те вече имат загуби на „Артемио Франки“ от Наполи, Лацио, Интер, Милан и Ювентус в турнира Лига Европа, който коства на „виолетовите“ класиране на четвъртфиналите.

4075572

Нападателят на домакините Алесандро Матри нямаше възможност да се разпише срещу бившия си отбор, а усилията на Борха Валеро не бяха достатъчни за сериозно положение пред вратата на Кристиан Абиати.

През целия мач най-сериозните опасности пред вратата на Милан идваха след центрирания и разбърквания в наказателното поле, но защитата на „росонерите“ удържа на стихийния натиск.

4075571

Възпитаниците на Кларънс Зеедорф се оказаха далеч по-ефективни от съперника си и се възползваха от шансовете си в атака – на практика и двата гола дойдоха след великолепни изпълнения на пряк свободен удар от Марио Балотели.

Той бе оставен извън групата за мача с Лацио през уикенда, но се завърна на терена по най-добрия начин. Негов изстрел от фаул бе отразен от вратаря Нето на пътя на връхлитащия Мексес, за когото не бе трудно да открие резултата.

В 64-ата минута пък Балотели собственоръчно прати топката в мрежата отново от пряк свободен удар, като по прекрасен начин завъртя кълбото и го направи неспасяемо за Нето – 0:2.