Балкан се справи успешно с румънци

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) разгроми гостуващия Крайова (Румъния) с 89:62 (23:14, 21:18, 24:18, 21:12) точки в среща от петия кръг на редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Активът и на двата тима до момента е 2 победи и 3 загуби като Балкан е на пето място, следван от Крайова. Начело е Куманово 2009 (Македония).

Домакините доминираха почти изцяло в двубоя. Изключение прави само началото, когато румънците поведоха с 10:5. След това играчите на Балкан постепенно увеличаваха аванса си и на почивката имаха преднина от 44:32. Шест минута преди края домакините поведоха с 20 точки - 76:56, а най-голямата разлика в мача бе минута преди сирената - 29 точки при 89:60.

За Балкан Иван Лилов завърши с 24 точки, а "дабъл-дабъл" - 20 точки и 17 борби добави Ноа Далман. По 10 точки отбелязаха Гейб Нътсън и Петер Седмак. За Крайова Богдан Попеску записа 18 точки и 8 борби, а 10 точки отбеляза Травис Бюро.

"Категорично спечелен мач заради добрата ни игра в защита. Доволен съм. Трябва да поддържаме това ниво, ако искаме да постигнем нещо през сезона", каза след срещата старши треньорът на Балкан Александър Тодоров.

В следващия си мач от турнира Балкан е домакин на Левски на 19-и декември в Ботевград.