Балкан с пета загуба в Балканската лига

снимка: Facebook

Балкан записа пета загуба в Еврохолд Балканска лига по баскетбол, след като отстъпи с 83:97 като гост на шампиона от миналата година Галил Гилбоа.

Тимът от Ботевград има 3 успеха и 5 поражения в надпреварата, а следващата седмица приема Сигал Прищина.

Преди почивката домакините имаха аванс от седем точки, а на полувремето преднината беше едва три точки.

С две тройки на Лилов и Тенчев българите поведоха с точка. Галил обаче направи серия от 10:0 и дръпна в резултата, а след 30 минути беше напред с 14 точки.

Ботевградчани стреляха добре от тройката и успяха в 12 от 28 опита, но направиха и 19 грешки, които дадоха предимство на домакините.

Иван Лилов бе най-резултатен за българския отбор със 17 точки. Павел Маринов добави 15 и 5 борби.