Балкан на път да изхвърли Левски от битката за титлата

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) победи гостуващия Левски с 89:71 (24:23, 23:18, 24:22, 18:8) и поведе с 2:0 в полуфиналния плейоф от Националната баскетболна лига за мъже.

Над 3500 зрители изпълниха трибуните на новата зала в Ботевград и помогнаха на своя отбор да спечели срещата и да се приближи само на победа до класиране на финал за първи път от 2008 година.

Балкан може да затвори серията още в третия мач, който ще се играе в сряда в столичната зала Универсиада.

Единствено първата част бе равностойна, като домакините я спечелиха с 24:23. След това Балкан взе изцяло инициативата и спечели убедително срещу отбора на Константин Папазов.

На полувремето ботевградчани натрупаха аванс от 6 точки - 47:41, а до края увеличиха разликата на 18 точки.

Най-резултатен за победителите бе Станимир Маринов с 18 точки, а Павел Маринов добави 17 точки.

Джумейн Джоунс се отличи за Левски с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 14 борби, а Брандън Хийт добави 13 точки.