Бабатунде се завърна с гръм и трясък! Левски с класика над Локо (София)

снимка: lap.bg

Левски удари Локомотив (София) с 3:0 в контролна среща, играна пред пълните трибуни на един от помощните терени на "Герена". Изпадналият в немилост Бабатунде Адениджи получи своя шанс от старши треньора на "сините" Делио Роси да се докаже и не го изпусна. Нигерийският нападател наниза две попадения, след като влезе от резервната скамейка, а другият гол бе отбелязан от Жерсон Кабрал.

Преди почивката мачът не предложи кой знае какво зрелище. Обертан и Панайотов имаха шансове да се разпишат за Левски, но пропуснаха чисти положения. Здравко Димитров от Локо можеше да накаже тима на Делио Роси с удар от 15 метра, но Митрев спаси.

През второто полувреме превъзходството на "сините" си каза думата. Футболиситте на Делио Роси откриха резултата в 70-ата минута след гол на резервата Бабатунде Адениджи.

Само седем минути по-късно Жерсон Кабрал удвои, вкарвайки след хубав шут по земя извън границата на наказателното поле. Топката намери долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Ефремов и се оказа неспасяема за него.

В 81-ата минута Адениджи избухна, като отбеляза второто си попадение в мача и трето за Левски. Серджиу Буш излезе под ъгъл сам срещу вратаря и стреля, Ефремов спаси, но Адениджи бе точен при добавката и оформи крайния резултат.