Атлетико стри на прах Хефате

Атлетико (Мадрид) унищожи останалия с човек по-малко тим на Хетафе със 7:0 и постигна най-изразителната победа в историята си от 1988-ма година насам. Тогава - преди 25 години - столичани са надвили със същия смазващ резултат Майорка.

„Дюшекчиите“ имаха превъзходство и преди почивката на двубоя от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион, но нанизаха „само“ две попадения. Чак след изгонването на Хуан Валера за втори жълт картон в 42-ата минута настъпи тоталната доминация на домакините.

Раул Гарсия откри резултата в 26-ата минута, а автогол на Алберт Лопо увеличи аванса на домакините в 36-ата. След почивката „дюшекчиите“ решиха да се възползват максимално от численото си предимство – Давид Вия направи 3:0 в 49-ата минута, а Гарсия се разписа за втори път в 52-ата – 4:0.

Диего Коща реализира 14-ия си гол в 14-ия си мач за Атлетико в 70-ата минута, а 8 по-късно Вия отново сложи името си сред голмайсторите – 6:0. Крайното 7:0 маркира Адриан в заключителните секунди на второто полувреме.

4046926

Атлетико (Мадрид) отново се бетонира на втората позиция в класирането, като събра 37 точки и се извиси с 3 пред Реал Мадрид, който по-рано в събота срази с 5:0 домакина си Алмерия. Лидерът Барселона пък е с 40 пункта, след като също вчера надви категорично с 4:0 Гранада.

Хетафе е 7-ми с 20, колкото вече има и Реал Сосиедад, който обърна драматично Селта от 1:3 до 4:3, а всичките попадения за успеха бяха дело на мексиканския национал Карлос Вела.

4046925

Диего Коща е на второ място в класирането на голмайсторите с 14 попадения, изоставайки с 3 от лидера Кристиано Роналдо, който днес откри резултата за Реал срещу Алмерия, преди да се контузи и да напусне принудително играта.

Давид Вия вече има 8 гола на сметката си от началото на сезона и се изравни с още трима стрелци на третата позиция – Алексис Санчес, Лионел Меси (Барселона), Антоан Гризман (Реал Сосиедад).