Лион отново се изложи като домакин

снимка: olweb.fr

Олимпик Лион завърши 1:1 срещу гостуващия Валансиен в мач от 14-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците Реми Гард стигнаха само до равенство за трети път в последните си четири домакинства в Лига 1 и се изкачиха на шестото място с 19 точки, но на цели 15 точки зад лидера Пари Сен Жермен.

Батефимби Гомис изведе лионци напред в 17-ата минута,у когато засече с глава центриране на Анри Бедимо от ляво.

В средата на втората част обаче Жан-Кристоф Баебек изравни след самостоятелна акция за Валансиен, който остана в зоната на изпадащите на 18-ото място с 10 точки.

"Липсваше ни желание и дух за победа. Поведохме, но позволихме на съперника да се върне в мача", коментира след срещата разочарованият Гард.

Монпелие също продължи лошата си серия след домакинско 1:1 срещу Гинган. Така тимът на Жан Фернандес записа пети пореден мач без победа в шампионата и вече е 16-и с актив от 15 точки. Реми Кабея изведе домакините напред в 70-ата минута с удар от дистанция, но Тибо Жирес изравни от дузпа седем минути по-късно

Средняците Рен и Бордо си размениха по един гол в рамките на минута и също завършиха 1:1. Жан-Армел Кана-Биик изведе домакините напред, след като засече с глава центриране от корнер в 63-ата минута, но в следващата атака нападателят на Бордо Шейк Диабате наказа грешка в отбраната на съперника и изравни.

Лориен постигна първа победа като гост за сезона след 4:0 на терена на Евиан Тонон Гаяр. Камерунецът Венсан Бубакар се разписа два пъти в първия четвърт час, а в последните 8 минути Садио Диало и Ян Жуфре от дузпа оформиха успеха. Домакините играха с човек по-малко след 578-ата минута, когато Фабрис Ере получи червен картон.