Атлетико напомни за шампионския си вид

Атлетико (Мадрид) по убедителен начин спечели един от най-трудните си двубои от началото на сезона, като срази с 4:0 гостуващия Севиля на „Висенте Калдерон“. Успехът на „дюшекчиите“ бе изкован с две попадения още през първото полувреме, а чрез него шампионите се извисиха на второ място в класирането, изпреварвайки именно днешния си опонент.

Новият национал на Испания Коке откри резултата в 19-ата минута, а в 42-ата юношата Саул Нигес направи още по-комфортна преднината на домакините. Феновете по трибуните в приповдигнато настроение продължиха да окуражават любимците им по време на най-добрия им мач от началото на сезона и бяха възнаградени с още един гол.

Влезлият като резерва на Нигес Антоан Гризман бе спънат за дузпа в 84-ата минута и със завидно хладнокръвие Раул Гарсия – друга резерва – реализира за 3:0. Мексиканският стрелец Раул Хименес оформи крайното 4:0 в 90-ата минута с глава. Благодарение на внушителния успех срещу директен конкурент за място в челото на таблицата Атлетико събра 14 точки и се извиси на втора позиция.

Разликата спрямо лидера Барселона е само 2 точки, след като по-рано днес каталунците разпиляха Гранада с 6:0. „Дюшекчиите“ изпревариха Севиля (останал с 13 пункта) и Валенсия, но „прилепите“ може да се върнат в подножието на върха, ако утре от 20 часа победи като гост Реал Сосиедад.

Головете на Атлетико паднаха от статични положения, с изключение на този на Коке, който бе истински шедьовър – офанзивният халф пое топката на границата на наказателното поле и със страховит шут я прати точно под сглобката в горния ляв ъгъл.

След центриране от фаул Миранда подаде с глава на Саул Нигес, който от втора греда прониза мрежата на гостите за 2:0 в края на първото полувреме – първи гол с екипа на Атлетико за юношата на клуба.

Гарсия нямаше проблеми при отбелязването на дузпата, а в самия край остана време и за Хименес да се разпише за първи път в кариерата си за Атлетико. Той с глава засече центриране от пряк свободен удар и най-накрая откри головата си сметка за „дюшекчиите“.

В шестте си двубоя до момента мексиканецът не бе намират противниковата мрежа, а и около името му се създаде напрежение заради информациите, че е бил фен на Реал Мадрид. С влизането му на терена старши-треньорът Диего Симеоне го окуражи с прегръдка и подкани феновете да го аплодират – тогава се чуха освирквания, но при гола му стадионът го награди с аплодисменти.