ПСЖ пак се провали далеч от дома

Френският шампион Пари Сен Жермен продължава да бъде непобеден през новия сезон, но отново записа разочароващ резултат в Лига 1, след като стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Тулуза в среща от 8-ия кръг на първенството.

ПСЖ събра 14 точки и е временно на втора позиция в класирането, но има мач повече от директните си съперници в момента за място в топ 4 – Олимпик (Марсилия), който е с 16 пункта, Бордо и Сен Етиен, които са с 14.

Тулуза са с 11 пункта и временно са седми, но могат да бъдат изместени от цели четири отбора след края на всички мачове от кръга.

Тулуза поведе след грешка в защитата на ПСЖ още в 8-ата минута, като точен бе Висам бен Йедер, за когото голът е 9-ти в последните му 11 срещи. Жан-Кристоф Баебек се разписа за първи път през сезона в 33-ата минута, за да изравни на 1:1, но в оставащия почти цял час игра до нови попадения не се стигна.

Пари Сен Жермен отново индикира, че не се намира в най-доброто си състояние, въпреки че по-рано през седмицата постигна първата си победа като гост във всички турнири този сезон – 2:0 при визитата на Каен.

Само 72 часа остават до дербито с Барселона в Шампионска лига и липсата на ефективност от страна на нападателите тревожи Лоран Блан – Златан Ибрахимович има 5 гола в 6 мача, а Единсон Кавани – 4 в 9, но, предвид класата на двамата, от тях се очаква да изработват попадения всеки мач.