Атлетико (Мадрид) и Валенсия не излъчиха победител (ВИДЕО)

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Валенсия не се победиха в среща от 26-я кръг на испанската Примера дивисион, като срещата на "Висенте Калдерон" приключи при резултат 1:1. Коке даде аванс на "дюшекчиите", а Шкодран Мустафи изравни малко преди края.

Със спечелената точка двата тима запазват раликата помежду си от един пункт, като Атлетико остава трети с 55, а Валенсия заема четвъртата позиция с 54.

Диего Симеоне започна двубоя с Моя, Хуанфран, Хименес, Годин, Сикера, Коке, Тиаго, Габи, Туран, Гарсиа и Торес.

Нуно Санто заложи на Алвес, Гая, Отаменди, Мустафи, Бараган, Парехо, Фуего, Перес, Пиати, Негредо и Фегули.

Още в четвъртата минута Валенсия можеше да поведе в резултата след добро взаимодействие между Хосе Гая и Алваро Негредо, но изстрелът на бившия нападател на Манчестър Сити премина встрани от целта.

В 16-тата минута Фернандо Торес се строполи в наказателното поле и бе "поощрен" с жълт картон засимулация, но при повторението се забеляза, че всъщност нападателя е бил съборен и това трябваше да бъде дузпа за домакините.

При първата си по-добра атака шампионите на Испания откриха резултата. Тиаго намери добре Коке и с прекрасен изстрел халфът отбеляза за 1:0.

До края на първата част не последваха повече интересни положения пред двете врати и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:0.

През първите 20 минути на второто полувреме играчите на Нуно Санто търсиха изравнителното попадение, но всеки път щом стигнеха наказателното поле на "дюшекчиите" сякаш осваха без идея как да продължат атаката си.

Все пак 12 минути преди края на срещата Валенсия стигна до изравнителното попадение след ужасна грешка на Мигел Моя, който не се справи добре при изпълнение от пряк свободен удар на Даниел Парехо и Шкодран Мустафи стигна първи до топката - 1:1.

До края на двубоя Атлетико атакуваше в опит да стигне до късен успех, но защитата на гостите не позволи това да се случи и донесе точката за тима си на "Висенте Калдерон".

Отборът на Валенсия доигра срещата в намален състав, след като в 90-тата минута бе изгонен Хави Фуего, а в цялата среща главният арбитър Сантяго Хаим показа цели 12 жълти картона.