Наполи и Интер с голово шоу за едно полувреме (ВИДЕО)

Отборите на Наполи и Интер не се победиха в мач от 26-я кръг на италианската Серия А, като двубоят на "Сан Пауло" завърши при резултат 2:2. Марек Хамшик и Гонсало Игуаин дадоха преднина от два гола на домакините, но Родриго Паласио и Мауро Икарди донесоха точката за Интер.

Със спечелената точка Наполи остава трети, но изпусна възможността да се доближи на две от втория Рома, като събра актив от 46.

Интер се изкачи с една позиция до осмото място и вече е с 36 пункта.

Рафаел Бенитес започна двубоя с Андухар, Енрике, Албиол, Кулибали, Стринич, Инлер, Лопес, Кайехон, Хамшик, Мертенс и Игуаин.

Роберто Манчини заложи на Ханданович, Ди Амброзио, Хесус, Ранокия, Сантон, Медел, Шакири, Брозович, Гуарин, Паласио и Икарди.

През първата част Дрис Мертенс и Гонсало Игуаин изпуснаха най-чистите голови положения за домакините, а като цяло играчите на Роберто Манчини рядко създаваха каквито и да било положения пред вратата на Наполи.

Втората част бе далеч по-интересна, като още от първия съдийски сигнал двата тима се втурнаха в търсене на гола.

Шест минути след подновяването на играта Марек Хамшик откри резултата, като се възползва от добро центриране на Енрике.

Само 10 минути по-късно Игуаин удвои преднината за тима си възползвайки се от добра атака на ссъотборниците си и добър пас на Хамшик за 2:0.

Тези два гола подействаха мотивиращо за гостите, като първо Мауро Икарди изпусна добра възможност в 69-тата минута, но само три по-късно Родриго Паласио върна едно попадение за тима си.

Четири минути преди края на двубоя Енрике наруши правилата в собственото си наказателно поле, за което бе отсъдена дузпа, а десният бек бе изгонен за втори жълт картон. Зад топката застана Икарди и не сбърка, като по този начин донесе точката на "синьо-черните".