Арсенал завърши сезона с победа

Тимът на Арсенал завърши с победа участието си във Висшата лига за този сезон, след като днес "топчиите" постигнаха успех с 2:0 при визитата на изпадащия Норич в среща от последния 38-и кръг.

Аарън Рамзи и Карл Дженкинсън бяха точни за лондончани, които финишират кампанията на на четвърта позиция с актив от 82 точки - на три зад третия Челси. Така през есента Арсенал ще играе плейоф за влизане в групите на Шампионската лига, като за "топчиите" остава още един голям сблъсък, а именно - финалната битка с Хъл Сити за ФА Къп на "Уембли".

Активът на Арсенал за сезон 2013/14 е 25 победи, 7 равенства и 7 загуби. Головата разлика е 70:41. Доста време воденият от Арсен Венгер състав оглавяваше класирането във Висшата лига, но в крайна сметка футболистите на Професора не издържаха в дългосрочен план.

И двата гола на "Кароу Роуд" паднаха след почивката, когато Арсенал си осигури трите точки.

В 53' резултатът бе открит от Аарън Рамзи. Уелсецът засече меко центриране на Оливие Жиру и със страхотно воле откри резултата в полза на своя тим - 0:1.

Крайното 0:2 бе оформено десетина минути по-късно, когато се разписа и Карл Дженкинсън. Бранителят стреля от близка дистанция с десния крак на практика отказа "канарчетата" от идеята за нещо повече в сблъсъка.