Арсенал стигна само до равен с Тотнъм в дербито на Лондон

Арсенал избегна неприятно домакинско поражение срещу един от традиционно най-големите си съперници във Висшата лига – Тотнъм – като стигна до 1:1 в дербито на Лондон пред 59 хиляди зрители на „Емиратс“ от 6-ия кръг на първенството.

Насер Шадли откри резултата в полза на „шпорите“ в 56-ата минута, но Алекс Окслейд-Чембърлейн четвърт час преди края разпредели точките в напрегнатия двубой. И двата тима останаха недоволни от равенството, защото „артилеристите“ с 10 точки вече са на 4-то място, след като бяха изпреварени от шампиона Манчестър Сити, който по-рано днес срази с 4:2 Хъл Сити.

Тотнъм е 8-ми с 8 точки, като вече четвърти пореден мач не успява да стигне до победата в английската Висша лига. Вероятно най-добрата новина за феновете на „шпорите“ е възходът на Шадли, който в пет мача от първенството вече има четири попадения, а през миналия сезон в 24 двубоя се бе разписвал само веднъж.

Арсенал все пак се избави от поражение срещу Тотнъм и вече в 22-та последни мача между двата тима като домакин е губел само веднъж, но въпреки това феновете останаха разочаровани от липсата на ефективност в нападение.

Даниел Уелбек не можа да се разпише, а Арън Рамзи и Месут Йозил този път не бяха ключови фигури в изграждането на атаките. Алексис Санчес открадна топката от Ерик Ламела в 74-ата минута, за да подаде на друга резерва – Санти Касорла, който асистира на Окс за изравнителното попадение.

Гостите разчитаха на чести накъсвания на играта и цели шестима футболисти получиха жълти картони, което досега не се е случвало на друг отбор от английския елит. Микел Артета напусна принудително терена още в 28-ата минута, а сменилият го Матьо Фламини загуби фатално топката в 56-ата минута, за да подхване Ерик Ламела атаката за гола на Шадли.