Арсенал разпиля Бърнли, вкара само 3

Арсенал най-накрая спря серията си от 3 поредни мача без победа като домакин, след като тази вечер на своя "Емиратс" стигнаха до убедителна победа с 3:0 над новака Бърнли в мач от 10-ия кръг на Премиършип.

Победата на "артилеристите" дойде чак в последните 20 минути на срещата, но момчетата на Арсен Венгер могат да съжаляват, че не стигнаха до по-убедителна победа, след като отправиха феноменалните 31 удара по посока на вратата на своя съперник.

След купища пропуски в 70' Калъм Чеймбърс прати страхотно, технично центриране в наказателното поле, където нисичкият Санчес успя да надскочи защитата и с глава закова топакта в десния край на вратата - 1:0.

Това опуши лондончани, които веднага след това изпуснаха чрез Уелбек, но в 72' при разбъркване в наказателното поле след корнер Чеймбърс успя да вкара, записвайки и гол към асистенцията си от по-рано.

За радост на феновете на домакините време остана за още един гол, след като Киърън Гибс проби отляво и отново намери Алексис Санчес в наказателното поле, който с нов бърз удар с левия крак вкара втория си гол в срещата и донесе убедителната победа за Арсенал.

Така след загуба от Челси и равенства срещу Хъл и Тотнъм, "артилеристите" са в серия от 2 поредни победи и отново са част от топ 4. Момчетата на Венгер са със 17 точки, колкото има и 3-ия Манчестър Сити. Бърнли е на дъното с 4 точки.