Арсенал не остави шансове на Ливърпул (ВИДЕО И СНИМКИ)

Арсенал даде силна заявка за титлата през настоящия сезон в Премиършип, след като в дербито на върха от 10-ия кръг на първенството стигна до убедително 2:0 над втория Ливърпул на своя “Емиратс“.

“Артилеристите“ изиграха силен двубой, като вкараха по един гол във всяко едно от полувремената. Точен за първото попадение беше Касорла още в 19', докато Рамзи парира опитите за изравняване в 59' със страхотен шут.

Домакините можеха да стигнат и то по-убедителна победа, но Симон Миньоле изигра поредния си силен двубой за клуба, който го привлече през лятото. Суарес и Стъридж пък изпуснаха добри положения за мърсисайдци.

4040501

Арсенал продължи добрата си серия срещу Ливърпул и в последните 13 мача има само една загуба над този съперник. Победата днес, както и загубата на Челси, прати лондончани на цели 5 точки пред конкурентите.

Йозил и компания имат само една загуба от началото на сезона и имат 25 точки срещу 20 на Ливърпул и Челси. Сити, Саутхямптън и Тотнъм са с по 19 точки, като “шпорите“ имат тежък мач с Евертън утре.

Голямата промяна в състава на Арсен Венгер беше свързана с влизането на Микел Артета в средата на терена, след като изтърпя наказание за червения си картон срещу Кристъл Палас. Централната двойка защитници отново беше оформена от Косчелни и Мертезахер, а отляво и отдясно бяха Гибс и Саня.

4040504

В средата на терена до Артета действаха Рамзи, Росицки и Йозил, който почна отляво, но често сменяше позицията си със Санти Касорла. Изнесен напред бе Жиру, а Счесни отново окупира вратата.

Изненадващо Брендън Роджърс заложи на младия Фланаган, който зае мястото на болния Джонсън. В защита бяха още Сако, Шкъртел и Коло Туре, а на вратата – Симон Миньоле. В средата на терена беше заложено на капитана Джерард, който оперираше заедно със Сосоко, Лейва и Хендерсън. Дуото Стъридж-Суарес завърши титулярния състав на мърсисайдци.

4040503

От самото начало Арсенал окупира половината на своя гост, а в 6' Томаш Росицики не успя да се възползва от отличен пас на Жиру, като Миньоле се отчете с брилянтно спасяване. Единствената по-сериозна опасност за Ливърпул дойде от Хендерсън, който направи 30-40-метров рейд, завършил с разочароващ удар.

Нулевото равенство не се задържа дълго и още в 19' резултатът беше открит. Активният Саня проби отдясно и центрира отлично към Касорла, който стреля с глава в страничния стълб. Защитата обаче не реагира адекватно, а нисичкият испанец стигна пръв до топката и вкара във вратата на Миньоле – 1:0.

4040502

Скоро след това Ливърпул стигна до изравняване, след като Суарес изпълни бързо свободен удар за нарушение на Саня и намери Стъридж. Нападателят центрира отлично и Хендерсън вкара, но голът не бе зачетен, тъй като съдията искаше да покаже жълт картон на десния бранител на Арсенал.

До края на полувремето качеството на игра спадна, като единствено Рамзи имаше шанс да отбележи, но Миньоле отново беше на мястото си – 1:0 на почивката.

Мърсисайдци излязоха на терена с ясната идея да търсят бързо изравняване и Хендерсрн беше близо до това, но след отличен пас на Суарес той стреля над вратата. Но докато гостите търсеха попадение, техните усилия едва не бяха обезсмислени от Коло Туре.

4040505

В 55' той пусна прекрасен извеждащ пас, но не на свой съотборник, а на Оливие Жиру, чийто удар обаче не намери целта. Това обаче нямаше значение 4 минути по-късно, когато Рамзи с истински снаряд от 19 метра препарира Миньоле за 2:0.

На терена за гостите постепенно се появиха Коутиньо и Виктор Моузез, а в рамките на две минути между 71' и 73' Стъридж и Суарес се отчетоха със сериозни пропуски за доскорошния лидер в класирането. Арсенал пък се задоволи с контраатаката и предостави контрола на срещата в ръцете на съперника.

4040506

След бърза атака в 75' домакините можеха да стигнат до трето попадение, като Йозил нагласи топката за левия си крак и стреля хубаво, но отново Миньоле се оказа последна преграда пред гола.