Ивайло Петев изпусна лидера в дебюта си

снимка: aelfc

Бившият наставник на Лудогорец Ивайло Петев дебютира с равенство в шампионата на Кипър, като днес воденият от него АЕЛ Лимасол завърши 1:1 при визитата на лидера Ермис.

Може да се каже, че Петев и АЕЛ бяха споходени от малшанс, след като домакините от Ермис стигнаха до точката в добавеното време на двубоя.

До днешния 8-и кръг Ермис бе лидер във временното класиране, но ремито с АЕЛ позволи на Аполон да оглави таблицата. АЕЛ пък събра актив от 15 точки, които оставят отбора на Ивайло Петев на четвърта позиция в класирането.

Жорже Монтейро изведе АЕЛ напред след само 12 минути игра, а в 38' Деде от състава на гостите удари греда.

И докато нещата вървяха към първа победа на Ивайло Петев в кипърския шампионат, в добавеното време бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Енрике, който бе точен за крайното 1:1.