Академик Бултекс избухна със 105 точки в Балканската лига

Академик Бултекс 99 направи страхотен мач и попиля Башкими като гост за първа победа в Балканската лига. Отборът на Дарко Костич за втори пореден двубой мина границата на 100-те точки и сложи разлика от внушителните 40 за крайното 105:65 /27:12, 18:28, 30:12, 30:13/. Пловдивският баскетболен тим игра отлично във всички фази, особено на бърза атака, движеше много топката и имаше известни проблеми само във втората четвърт, когато домакините стопиха пасив от 15 точки и дори в един момент поведоха. След почивката обаче Академик Бултекс 99 правеше каквото си поиска и зарадва феновете с множество атрактивни изпълнения.

В този мач отлично се включи и младият Мартин Сотиров, а над всички бяха Дайшон Найт и Младен Виткович с 19 по точки, като сърбинът вкара и 3 тройки от 4 опита. Питър Олисемека записа дежурния си дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби, направи няколко атрактивни забивки и записа стопроцентов актив в стрелбата. Отлично след травмата в гърба се включи и центърът Никола Вуйович, който също направи дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби. Общо петима играчи на победителите записаха двуцифрен актив, а от линията за наказателни удари Академик Бултекс 99 бе перфектен – 13 от 13.