Италия отупа Холандия и чака Финландия на 1/4 финалите

снимка: fivb.org

Бронзовите медалисти от Олимпийските игри в Лондон и от Световна лига 2013 Италия се класираха на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол в Полша и Дания.

„Скуадра адзура" очаквано се разправи с Холандия с 3:1 гейма в плейофите на надпреварата и ще има доста лесен съперник в битката за влизане в топ 4 - Финландия.

В отделните части срещу „лалетата" италианците се наложиха след 24:26, 25:18, 25:21, 25:18 пред около 3000 зрители в зала „NR Джиай" в Аарус.

Двубоят с победителя от Група С Финландия ще се изиграе на 25-ти септември от 18:00 часа българско време.

Откритието на Световната лига 2013 - диагоналът на Италия Лука Ветори - отново блесна за „адзурите" и завърши с впечатляващите 20 точки, дошли след 3 блока, 1 ас и 16 успешни атаки при 47% ефективност.

Звездата на италианците Иван Зайцев също се представи на висота и добави 17 точки за победата, а центърът Томас Берера се отчете с 12, цели 6 от които след блок.

Най-резултатният холандец Йелте Маан приключи мача с 13 пункта, но те не бяха достатъчни за спечелване на повече от 1 гейм.

Ако Италия оправдае очакванията и победи Финландия в следващата фаза, ще се класира на полуфинал на трети пореден голям турнир. В Световната лига 2013 и Олимпийските игри в Лондон италианците надвиха България в битките за бронзовите медали.