Милан изнасили Байерн в Китай, Бонучи дебютира (ВИДЕО)

Милан посече жестоко с 4:0 Байерн (Мюнхен) в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс къп. Срещата между италианския и немския гранд се състоя в Китай и бе дебют за новата звезда на "росонерите" Леонардо Бонучи.

Милан не бави дълго баварския колос, в чиито редици липсваха доста титуляри, а на вратата бе 17-годишният Кристиан Фруктл. В 14-ата минута Кеси даде аванс на "жабарите". Патрик Кутроне удвои след десет минути, а малко преди края на второто полувреме отново той вкара за 3:0.

През втората част двата тима направиха смени и Байерн заигра по-атакуващо. Колентан Толисо пропусна най-добрата възможност за Байерн в 71-ата минута, стреляйки неточно от няколко метра.

Милан нанесе последния си удар в мача в 85-ата минута с далечен удар на Ханан Чалханоглу.

Милан записа първа победа в Интернешънъл чемпиънс къп след 1:4 от Борусия (Дортмунд), докато за Байерн загубата е втора след поражението с дузпи (1:1) от Арсенал.