Ботев разгроми Локо (Пд) при юношите

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев разгроми с 5:2 Локомотив (Пловдив) в мач от първия кръг на първенството при юношите младша възраст, набор 1996/97. Двубоят се игра в Куртово Конаре и премина под пълния контрол на "канарчетата".

През първата част "жълто-черните" буквално прегазиха своя съперник и водеха на почивката с 4:0. По два гола отбелязаха Александър Александров - Зайо и Павел Муратев.

В началото на второто полувреме настъпи сериозно отпускане в редиците на "канарчетата" и "смърфовете" върнаха набързо две попадения. След 50-ата минута обаче възпитаниците на Тодор Зайцев отново поеха контрол върху мача и успяха да отбележат пети гол чрез Виктор Пенчев.

"Общо взето съм доволен от момчетата, играха с желание. Не съм доволен от първите минути на втората част, когато излезнахме много отпуснати - това не трябва да го допускаме", коментира треньорът на Ботев Тодор Зайцев, цитиран от официалния сайт на клуба.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев (40` Радослав Тантиков), Михаил Митев (50` Иван Бодушки), Атанас Ташолов (60` Александър Христев), Атанас Куманов, Иван Беков, Радослав Апостолов (50` Иън Райчев), Даниел Благоев, Виктор Пенчев (к), Георги Георгиев (50` Борис Тютюков), Павел Муратев, Александър Александров (50` Диан Кацаров).