Бенфика победи Порто с 3:2 в изключително дерби (Видео)

Бенфика победи тима на Порто с 3:2 в дербито на Португалия. Двата тима се срещнаха в полуфиналите за Купата на лигата.

Домакините от Лисабон откриха резултата още в 4-та минута, когато Макси Перейра даде преднина на „орлите". След само още 4 минути Лучо Гонзалес стреля силно и след рикошет в Хави Гарсия топката влезе във вратата на Бенфика за 1:1.

Страховитото темпо на игра продължи и в 17-та минута Мангала изведе Порто напред след като засече с глава центриране от пряк свободен удар.

Малко преди края на първото полувреме Нолито с глава изравни след борба на голлинията. В герой за Бенфика се превърна нападателят Оскар Кардосо, който с много силен удар в 77-та минута донесе победата на своя тим.

По този начин Бенфика се класира за финала за четвърта поредна година и ще срещне победителя от двубоя Жил Висенте - Спортинг Брага.