Гройтер Фюрт удържа Борусия до 120-та минута (Видео)

Немският шампион Борусия (Дортмунд) се класира много трудно на финала за Купата на Германия след победа в последната 120-та минута над отбора от втора Бундеслига - Гройтер Фюрт.

„Жълто-черните" изстрадаха успеха като гости и отбелязаха единствения гол в края на продълженията на мача и така лишиха публиката от изпълнение на дузпи.

Българският защитник Асен Караславов бе резерва за домакините, но не се появи на терена. Целият тим на Гройтер Фюрт се брани изключително добре по време на двубоя, но не успя да издържи до дузпите.

Редовното време и продълженията завършиха 0:0. Така се стигна до 120-та минута, когато Илкай Гюндоган с хубав удар от границата на наказателното поле класира своя тим за финала.

Другия финалист в турнира ще бъде определен от дербито между отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн (Мюнхен).