Бруклин изненада лидера Кливланд, Оклахома без проблем срещу Юта Джаз (ВИДЕО)

Аутсайдерът Бруклин Нетс изненадващо победи лидера в Източната конференция на НБА Кливланд Кавалиърс със 104:95 у дома.

Домакините спечелиха първата част с 10 точки разлика, а в третата четвърт Кливланд се разигра и успя да се върне в мача. Бруклин обаче направи много добра последна четвърт, в която се наложи с 24:12 и сензационно спечели мача.

Асът на гостуващия тим ЛеБрон Джеймс стана най-резултатен в срещата с 30 точки, а за домакините Брук Лопес реализира 22 точки.

Лос Анджелис Клипърс записа домакинска победа над Портланд Трейл Блейзърс с 96:94. Калифорнийският тим отстъпи в първата четвърт с 18:21, но съумя да остане в играта и в крайна сметка прекъсна серия от три поредни поражения. Крис Пол допринесе за успеха с 25 точки и 7 асистенции, докато за гостите Деймиън Лилард завърши с 18 точки.

Оклахома Сити Тъндър нямаше проблеми на свой терен срещу Юта Джаз и спечели мача със 113:91, Индиана Пейсър се наложи над Ню Орлиънс Пеликанс с 92:84, а Ню Йорк Никс победи Чикаго Булс със 106:94.