Русия победи Гърция и продължава без загуба

Русия победи Гърция с 83:67 точки в мач от втората групова фаза и продължава без загуба на европейското първенство по баскетбол за мъже в Литва.

Срещата бе без значение, тъй като и двата тима вече са си осигурили място на четвъртфиналите. Тимофей Мозгов бе най-полезен за Русия с 19 точки, Алексей Швед добави 15. За тима на Гърция, който е бронзов медалист от европейското първенство преди две години в Полша, Костас Куфос записа 15 точки.

Мико Койвисто отбеляза 14 точки при победата на Финландия над Грузия с 87:73 точки. Шестима играчи на Финландия завършиха с двуцифрен точков актив, а отборът записа първа победа във втората фаза на шампионата.

Грузия пък бе съперник на България в първата фаза на турнира. След този успех Финландия запази шансове за класиране на четвъртфиналите, а Грузия със сигурност напуска турнира. Виктор Саникидзе вкара 16 точки за тима на грузия, който игра без контузените си звезди Заза Пачулия и Георге Цинцадзе.

Македония продължава успешното си представяне на европейското първенство. Възпитаниците на Марин Докузовски победиха Словения с 68:59 точки и продължават да са без загуба в класирането на група "F".

Oт началото на първенството Македония има 6 победи и само едно поражение. Центърът на Левски Георги Чековски записа 18 минути игра и се отчете със 7 точки и 1 борба. Бо МакКейлъб бе най-полезен за победителите с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции. 14 точки, 5 асистенции и 4 борби добави Владо Илиевски, а 11 точки - Войдан Стояновски. За Словения Горан Драгич записа 20 точки и 5 борби.