Русия победи Литва и е на полуфинал в турнира по баскетбол

Русия победи Литва с 83:74 (17:10, 15:17, 22:23, 29:24) точки и се класира за полуфиналите на турнира по баскетбол за мъже на Олимпийските игри в Лондон.

Възпитаниците на Дейвид Блат ще играят в следващия кръг с победителя от мача между Франция и Испания. Литва път за пръв път от 1996-та година насам отпадна на четвъртфиналите на олимпийски турнир по баскетбол.

Играчите на Литва водеха до седмата минута на мача, след което Русия взе инициативата и до края имаха предимство в резултат.

Литва губеше с 13 точки разлика през третата част, но направи серия от 11:2 и намали на 50:54 пасива си след 30 минути игра.

С тройка на Римантас Каукенас литовците намалиха пасива си само на точка - 53:54 в началото на последната част, но след това руснаците отново взеха аванс.

За тима на Блат най-полезни бяха Андрей Кириленко с 19 точки, Тимофей Мозгов със 17 точки и Виктор Хряпа с 12 точки. За Литва Каукенас реализира 19 точки, а Дариус Сонгайла се отчете с 15 точки.