България стартира с победа на европейското първенство за младежи

снимка: ole-bg.com

Националният отбор на България стартира с победа на европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, което се провежда в София.

Възпитаниците на Любомир Минчев победиха Израел със 78:69 (17:23, 12:16, 29:17, 20:13) точки в първия кръг в група "А".

Българските национали решиха мача със силно второ полувреме, след като на почивката губеха с 29:39 точки.

За домакините се отличиха Павлин Иванов с 23 точки, Димитър Димитров с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 15 борби, Ангел Нацкин с 11 точки и Георги Боянов с 10 точки и 10 борби.

За Израел Гай Лави завърши с 24 точки, а Бар Тимор вкара 18 точки. В другия мач от група Австрия победи с 64:59 точки Словакия. В събота от 18.15 часа България играе със Словакия.