Счупен крак и загуба за Лейкърс при завръщането на Коби Брайънт

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт се завърна след почти година отсъствие в игра за своя тим в първия двубой за сезона в националната баскетболна асоциация.

"Езерняците" отстъпиха в своята зала "Стейпълс Център" от отбора на Хюстън Рокитс с 90:108 в много драматичен двубой, който ще се запомни със счупения крак на новобранеца Джулиъс Рандъл в последната част от мача.

Избраният под номер 7 в драфта младок скочи по време на атака, но си преплете краката и след това падна на земята. От клуба не уточняват още колко време ще отсъства играча.

Иначе Коби реализира 19 точки при завръщането си в игра след като пропусна най-слабия сезон на Лос Анджелис, в който отбора регистрира 55 загуби.

На терена имаше голяма битка между бившите съотборници Коби Брайънт и Дуайт Хауърд, който не беше запомнен с много добри изяви при "езерняците", въпреки големите очаквания към него. След това дори Хауърд се оплака, че звездата на тима Коби имал много големи очаквания към него и не му помагал в отбора. Няколко пъти двамата влизаха в остри сблъсъци и размениха реплики, като до по-сериозни сблъсъци не се стигна.

Иначе най-добър на терена бе Джемйс Хардън със своите 32 точки. Дуайт Хауърд добави 13 точки и 11 борби. Тревър Ариза и Терънс Джоунс добави по 16 точки за Хюстън. За Лейкърс номер 1 в мача бе Коби Брайънт със своите 19 точки, а Карлос Буузър добави 17.

Шампионите от Сан Антонио започнаха с много драматична победа над Далас Маверикс с една точка в първия си мач за сезона. "Шпорите" достигнаха до успеха със 101:100 като домакини благодарение на Тони Паркър.

Френският баскетболист бе точен с перфектна тройка 1 минута преди сирените, а до края удържаха резултата. Ману Джинобили направи много силен двубой реализирайки 20 точки, докато Паркър записа 23 пункта. Тим Дънкан отново беше страхотен под коша с поредния си дабъл-дабъл от 14 точки и 13 борби. За гостите от Далас Мона Елис бе най-точен със своите 26 точки, докато Дирк Новицки добави 18 пункта.