Новият треньор на Лукойл дебютира с победа

Шампионът Лукойл Академик (София) записа четвърта поредна победа в Теси Национална баскетболна лига за мъже.

"Студентите" продължават без поражение от началото на сезона, след като в мач от петия кръг разгромиха като домакин Черноморец (Бургас) със 100:54 (21:13, 21:11, 26:11, 32:19) точки. Двубоят бе дебют за новия старши треньор на шампионите Димитрис Галанис.

След тази победа "студентите" излязоха начело във временното класиране.

Интрига в мача нямаше, след като домакините поведоха с 18 точки на почивката - 42:24. През второто полувреме те постепенно увеличаваха аванса си.

За Лукойл Академик се отличиха Юре Лалич и Аландо Тъкър с по 16 точки, Александър Янев добави 15 точки, а Димитриос Вергинис - 10 точки. За Черноморец най-полезни бяха Новак Попович с 16 точки и Любен Пасков с 13 точки и 7 борби.

В Плевен Спартак също постигна убедителна победа - над гостуващия Берое (Стара Загора) с 98:73 (27:11, 25:21, 24:26, 22:15) точки. Плевенчани взеха ранен аванс и го удържаха до края. Джеймс Анакриън реализира 27 точки за победителите, Васил Александров вкара 12 точки, Цветослав Острев - 11 точки, а Александър Дяковски - 10 точки.

За Берое Доминик Фъргюсън записа "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 борби, а по 11 точки реализираха Милчо Борисов и Тихомир Желев.