Франция на полуфинал след рецитал на Тони Паркър (ВИДЕО)

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Франция стана вторият полуфиналист на Европейското първенство по баскетбол, след като се наложи със 72:62 над домакините от Словения.

Така "петлите" намериха място сред четирите най-добри отбора на Стария континент, а за място на финала ще спорят със защитаващия титлата си тим на Испания, който разгроми Сърбия с 90:60 в другия изигран четвъртфинал.

Днес ще станат ясни и останалите два полуфиналиста на Евробаскет 2013. В първия четвъртфинал един срещу друг излизат Хърватия и Украйна, а в късния мач за място в топ 4 ще спорят Литва и Италия.

Мачът между Франция и Словения вървеше изключително равностойно, но "петлите" направиха много силна последна четвърт, в която наклониха везните в своя полза.

Най-полезен за успеха бе звездата на тима Тони Паркър, който завърши срещата с 27 точки, а Николас Батум и Борис Диао се отчетоха съответно с по 12 и 10 точки.

За Словения най-резултатен бе Горан Драгич с 18 точки, брат му Зоран Драгич добави 12, а Бостиан Нахбар приключи с 10 точки.