Оклахома Сити Тъндър и Лос Анджелис Клипърс продължиха с тоталната си доминация в Западната конференция, като тази вечер записаха съответно 12-а и 11-а поредна победа на своята сметка.

Шампионът на Запад посети "Филипс Арена" в Атланта, където домакините дадоха всичко от себе си, за да грабнат победата, но Кевин Дюрант и компания успяха да спечелят със 100:92, продължавайки силната си серия.

"Гръмотевиците" доминираха през голяма част от двубоя, но при оставащи 5:16 до края на двубоя Лу Уилямс доближи "ястребите" на 5 точки при 85:80. Домакините обаче пропуснаха да реализират в две поредни атаки след добра защита, а Кевин Дюрант наниза тройка, която реши почти всичко в срещата.

Именно той беше най-резултатен, като завърши с рекордните си за сезона 41 точки, към които той добави 13 борби. Ръсел Уестбруук също завърши с дабъл-дабъл, като добави 27 пункта, както и 11 асистенции.

Така Оклахома продължава да е убедителен лидер на Запад, както и в лигата, като има 21 победи и едва 4 загуби.

Ел Ей Клипрс обаче също изумяват баскетболната общественост, след като снощи записаха 11-и пореден успех, печелейки срещу Ню Орлиънс Хорнетс с 93:77 у дома. В третата част срещата можеше да стане доста интересна, като гостите се доближиха само на 5 точки, но Крис Пол и компания отговориха със серия от 13:3, което реши всичко в срещата.

Блейк Грифин беше най-резултатен за Клипърс, като завърши срещата с 18 точки, а Джамал Кроуфорд направи поредното си силно включване от резервната скамейка и завърши със 17. Крис Пол пък се отчете с дабъл-дабъл - 10 точки и 12 асистенции.

За гостите Робин Лопес записа 22, като остана само на 1 борба от дабъл-дабъл. Антъни Дейвис добави 16, но Райън Андерсън разочарова и вкара само 7 точки, а Хорнетс вкараха само 2 тройки от 19 опита.

"Ножиците" пък продължават да дишат във врата на Оклахома, като имат 19 победи и 6 загуби - второ място на Запад и равен актив с Никс, които са лидери на Изток.