Без Манолев ПСВ се сгромоляса срещу Днипро

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев изгледа от пейката неприятното поражение на ПСВ Айндховен като гост на Днипро с 2:0 в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

На стадион „Днипро Арена" в Днипропетровск холандският колос трябваше да преклони глава пред амбициозните домакини, които през второто полувреме разпечатаха на два пъти вратата на Ватерман.

В 50-ата минута нападателят на Днипро Матеус откри резултата, а 8 по-късно Хъчисън си отбеляза автогол, с който окончателно закопа гостуващия отбор.

Треньорът на „филипсите" Дик Адвокаат не сметна за нужно да включва Манолев в играта и вместо него пусна Тим Матавц, Депай и Енгелаар за сметка на офанзивните си футболисти Вилемс, Мертенс и Нарсинг.

Така ПСВ регистрира първото си поражение в турнира Лига Европа и остава на трето място в своята Група F.

Компания на тези два тима правят Наполи и АИК, които по същото време се изправиха един срещу друг на „Стадио Сан Паоло" в Неапол, като домакините постигнаха категоричен успех с 4:0.