Атрактивен Ливърпул прекърши крилата на Йънг Бойс и победи с 5:3 (ВИДЕО)

Ливърпул изтръгна драматична и атрактивна победа с 5:3 при гостуването си на Йънг Бойс в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

„Червените" изиграха двубоя с мисъл предимно за дербито срещу Манчестър Юнайтед през уикенда в Премиършип и поради тази причина мениджърът Брендън Роджърс бе пуснал подчертано експериментален състав срещу швейцарския опонент.

Неопитността и несработеността на мърсисайдци си личеше във всеки един момент, когато домакините атакуваха, а като цяло и двата тима направиха впечатление с доста неадекватни изяви в защита.

Куриозен автогол на Ояла още в 3-ата минута даде аванс на Ливърпул, но в 37-ата минута Йънг Бойс изравни резултата за първи път чрез Нуцоло. 120 секунди по-късно обаче Андре Уиздъм вкара дебютния си гол за Ливърпул и върна преднината на гостите преди почивката.

В 53-ата Ояла се реваншира за автогола си и се разписа в противниковата врата, за да направи 2:2, а 10 минути по-късно с прекрасно изпълнение Гонсало Сарате осъществи пълния обрат в полза на швейцарците.

В 67-ата обаче Фабио Борини довкара топката в мрежата след изстрел с глава на Себастиан Коатес за 3:3, а включилият се през второто полувреме Джонджо Шелви с два мощни удара в 76-ата и 88-ата минута оформи крайното 3:5 в полза на мърсисайдци.

Така Ливърпул с много различен титулярен състав се добра до трите точки и оглавява класирането в своята Група А.

В другия двубой от нея, който се игра по същото време, Удинезе се добра в самия край до равенството 1:1 при домакинството си на руските милиардери от Анжи Махачкала.

Мачът започна изключително позитивно за „червените", които имаха щастието да поведат в резултата още с първата си атака, и то без да са създали голово положение. В 3-ата минута Стюарт Даунинг направи пробив по десния фланг и почти от аутлинията центрира в пенала, но там нямаше нито един негов съотборник. Въпреки това Спихер изчисти топката нескопосано с глава и тя рикошира в намиращия се на метър до него Ояла. След това кълбото стана неспасяемо за изненадания вратар Волфли - 0:1.

Домакините обаче не се обезкуражиха от неприятно развилите се обстоятелства, като моментално се впуснаха в търсене на изравнително попадение. Сарате бе много активен в предни позиции и постоянно тормозеше разеяната защита на Ливърпул. Той на няколко пъти създаде напрежение в наказателното поле на гостите, но чак в 37-ата минута вратарят Брад Джоунс капитулира.

Енрике направи за смях отбраната на „червените", след като необезпокоявано преодоля двама защитници и дори финтира стража Джоунс, преди да подаде на празна врата за Нуцоло, който нямаше никакви проблеми да се разпише - 1:1.

Само 120 секунди по-късно обаче Ливърпул си върна аванса, благодарение на дебютното попадение на Андре Уиздъм, който се извиси над отбраната на домакините при центриране от корнер и с глава я прати неспасяемо в левия ъгъл за 1:2.

След почивката тенденцията двата тима да грешат често в подаванията и да демонстрират слабости в защита се запази. Това позволи на Йънг Бойс да стигнат отново до равенството в 52-ата минута, когато Ояла се реабилитира за злощастния си автогол от началото на срещата.

Бобадила центрира в наказателното поле и Ояла надскочи съперниците си във въздуха, за да забие мощно топката в мрежата - 2:2.

Контраатаката на домакините в 64-ата минута за пореден път хвана в крачка бранителите в червено, като този път Сарате бе на стрелкова позиция сам срещу вратаря. С изключително елегантно изпълнение той копна топката покрай излезлия страж Джоунс и осъществи пълния обрат в полза на швейцарците - 3:2.

В 67-ата отново след статично положение Ливърпул стигна до гол, за да заформи атрактивния резултат 3:3 на таблото. Коатес надскочи бранител на домакините и с глава насочи топката към мрежата, като на първата греда непокритият Борини помогна на кълбото да се оплете в мрежата - отново равенство.

Ливърпул не спря дотук и на свой ред осъществи пълен обрат в 77-ата минута - отново италианският нападател Борини бе в центъра на събитията, след като много добре пое топката на ъгъла на пеналтерията и я даде надясно за оставения сам Джордан Хендерсън. Той пък с едно докосване прекрасно предостави кълбото за Джонджо Шелви, който бе избягал от засадата и от 7 метра фронтално разстреля Волфли за 3:4.

Домакините отново заплашваха да разчупят стереотипите и да изравнят за пореден път, но Шелви с фантастичен пробив през центъра пречупи надеждите им за точка. Той получи кълбото от Хендерсън и тръгна напред, като Борини увлече бранител със себе си встрани и остави простванство за Шелви. 20-годишният англичанин пък демонстрира добра техника и с клиничен изстрел не остави шансове на вратаря за крайното 3:5.