Звездният Нефтохимик пак мачка в Суперлигата по волей

Пълният със звезди Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до трета поредна победа от началото на сезона, след като надигра с 3:0 гейма (25:20,  25:23 и25:21) Пирин (Разлог) в мач от третия кръг на Суперлигата в зала „Младост” в Бургас.

Добрата новина за домакините беше завръщането в игра на либертото на тима Теодор Салпаров. Той лекуваше контузия в крака, която не му позволи да вземе участие в нито един мач от началото на сезона.

Въпреки това срещата започна трудно за волейболистите от Бургас, които трябваше да догонят съперника си в резултата. Те успяха да обърнат първия гейм, а сценарият се повтори и в останалите части.

Играчите на Найден Найденов превъзхождаха съперника си на всички елементи. Те бяха по-добри на блокада (10-5), реализираха повече директни точки от сервис (7-3), посрещането им беше по-стабилно (69%-33%), атаката им също беше на ниво (56%-35%).

Най-резултатен за успеха на тима от Бургас беше Вячислав Шарапович с 14 точки (1 ас и 62% ефективност в атака), а Валентин Братоев добави 11 точки (1 ас, 73% позитивно посрещане и 56% ефективност в атака).  За Пирин Илиян Преспов реализира 16 точки (2 аса, 1 блок и 42% ефективност в атака).

В следващия кръг на 20 октомври (петък) Пирин гостува на ЦСКА, а Нефтохимик 2010 гостува на Миньор в Перник.