Зверско ритане, бит съдия, червен картон и две дузпи на мач в "А" ОФГ

Мач в стил ММА се игра в поредния кръг от "А" ОФГ - зона Варна, между Тополи 2010 и домакините от Устрем (Караманите).

Срещата между първия в класирането и един от опашкарите в групата имаше всичко, което може да се случи в един селски мач. Червен картон, две дузпи, бит съдия и на зверско ритане станаха свидетели наблюдаващите двубоя в село Караманите.

Най-ощетен в тази среща бе главният рефер, който се опита да води двубоя по правилата на Цар футбол, но действията му бяха, меко казано, осуетени от озверените футболисти на домакините. Най-деен и опитваш се да "убие" играч на Тополи бе добре познатият в ЗС на БФС - Варна Радослав Неделчев, който е най-големия рецидивист във футбола в Североизточна България.

Радослав, който е син на старши треньорът на Девня Красимир Неделчев, има няколко наказания за по 6 месеца именно заради бой на съдии, но все още намира място по родните терени в селските групи. Именно от него тръгнаха и зулумите на терена.

След като Тополи поведе в резултата, след стопроцентов 11-метров наказателен удар, целта на Неделчев бе да контузи, колкото се може повече футболисти на гостите и по възможност и да набие съдията.

Първият опит за счупване на крак бе срещу централния защитник Иван Георгиев, който след като изчисти топката в предни позиции бе зверски изритан, като видимо целта на футболиста бе да удари, колкото се може по-силно защитника. За това нарушение Радослав получи само жълт картон, а бранителят бе заменен принудително.

В следващата минута се получи абсолютно същата ситуация, тогава в полезрението на "убиеца", бе стражът на тополци Тони Кръстев, който след като улови топката бе изритан в корема в стил ММА и нищо общо с футбола. Точно когато всички решиха, че Неделчев ще бъде изгонен, уплашен, реферът не посмя да извади втори жълт картон.

Следващият, който отнесе гнева на "убиеца" от Караманите бе легендата на варненския футбол Валентин Станчев. Голмайсторът на Спартак (Варна), ЦСКА и Черно море също бе "пребит" до страничната линия, но след 10-минутна медицинска помощ стисна зъби и се върна на терена единствено защото Тополи нямаха смяна.

През втората част съдията се прояви като истински мъжкар и се осмели да свири втора дузпа за Тополи, отново напълно реална. Тогава играта бе прекъсната за около 10 минути, тъй като след свирката, вече всички искаха да бият съдията. Тополи поведе с 2:0, но до края на мача за всяко отсъждане футболистите на Караманите скачаха върху рефера, който пък от своя страна прояви характер и продължи да свири това, което вижда.

При един отсъден фаул в центъра на терена играч на домакините отново скочи върху рефера, но този път човекът в черно прояви характер и му показа червен картон. След последния съдийски сигнал зрителите нахлуха на терена и всеки се опитваше да удари съдията. Най-деен бе видимо "наквасен" селски фен, който толкова изгаряше от желание да набие някой, че скочи на първия който се опита да го озапти, а съселяните му викаха "Той е от нашите, остави го!".

След двубоя, близки до клуба от Караманите разкриха ужасяващи неща, който до голяма степен обясняваха действията на терена на "убиеца" Радослав Неделчев. Според информация потвърдена от няколко източници, футболистите на Тополи споделиха, че претендента на лидера в класирането тим на Провадия е дал пари Караманите да спрат победния опит на отбора воден от Тодор Каменов, а ако това е невъзможно някой да контузи колкото се може повече футболисти.

С тази задача се е нагърбил именно Неделчев. Цел №1 са били централният защитник, Валентин Станчев, Тодор Каменов и вратарят на Тополи. Не стана ясно обаче, след като успя да контузи "само" един, дали Радослав ще получи обещания финансов стимул.

В следващия кръг Тополи приема на собствения си стадион именно отбора на Провадия, като в тази среща ще стане ясен шампиона на АОФГ зона Варна.