Зверев на 1/4-финал след бой над Кириос, Чилич изхвърча от Маями

снимка: twitter.com

Александър Зверев се класира на 1/4-финал на "Мастърс" турнира в Маями, след като надви намиращия се в добра форма Ник Кириос с 6-4, 6-4. Двубоят продължи едва час и 12 минути, а 20-годишният немец зададе много въпроси на австралиеца, на които той не успя да отговори.

Така световният номер 5 ще се бори за място на полуфиналите с друг представител на новата генерация - Борна Чорич. Хърватинът се наложи над Денис Шаповалов със 7-6(2), 4-6, 6-4.

Зверев проби още откриващото подаване на Кириос с гейм на 30, след което затвърди лесно брейка. Немецът напипа играта си още от началото и осъществи нов пробив за 4-1 след гейм на нула.

При 5-1 Зверев пропусна сетбол, а Кириос не само се спаси с оставане в частта, а дори намали пасива си до 4-5. Той осъществи третата си възможност за брейк на сервиса на германеца, а след това взе подаването си и принуди Зверев да сервира за сета за втори път. Немецът вече бе безпогрешен и с гейм на 15 поведе с 1:0 в частите.

Във втория сет двамата вървяха до 2-2 без точки за пробив, но в петия гейм световният номер 5 проби. До края също нямаше точки за пробив, което означаваше, че Зверев запазва преднината си безпроблемно. Той затвори мача с 6-4, 6-4 и продължава да мечтае за трета "Мастърс" титла в кариерата си.

Междувременно най-високо поставеният тенисист след отпадането на Федерер - Марин Чилич, бе елиминиран от надпреварата, след като загуби осминафинала си от Джон Иснър с 6-7(0), 3-6. На 1/4-финал Иснър ще мери сили с Хьон Чунг.

Големият сблъсък на 1/4-финалите пък е Милош Раонич - Хуан Мартин дел Потро. Канадецът продължава без загубено подаване от началото на турнира и победи Жереми Шарди с 6-3, 6-4. Кулата от Тандил пък надви в два сета Филип Краинович от Сърбия.