Златната глава на Серхио Рамос измъкна Реал от ада под Везувий (ВИДЕО)

Реал Мадрид би като гост Наполи с 3:1 и продължава към четвъртфиналите в Шампионска лига. "Белия балет" обаче изживя много тежки мигове на врящия котел "Сан Паоло", който се намира блидо до величествения вулкан Везувий.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО - ВИЖТЕ ТУК

"Златната" глава на Серхио Рамос за пореден път измъкна "кралете" от тежка ситуация. Неаполитанците поведоха в 24-ата минута с гол на Дрийс Мертенс, а в края на полувремето само гредата спаси испанците след нов удар на белгиеца. Единственото по-интересно положение за Реал през първата част бе нахлуване на Кристиано Роналдо, който преодоля вратаря Пепе Рейна, но от малък ъгъл стреля в страничния стълб.

Явно на полувремето Зинедин Зидан е повишил тон в съблекалнята и е направил точни корекции. Гостите, които играха в резервния си черен екип, се появиха преобразени и погледнаха по-смело към Рейна. Пълният обрат дойде след 2 корнера в рамките на 5 минути.

В 52-ата и в 57-ата минути Серхио Рамос вкара идентични попадения с глава. Капитанът се извиси чудесно и с удари, които са негова запазена марка донесе крайния успех на Реал.

Мачът след това се доиграваше пред разочарованите погледи на тифозите, които бяха препълнили стадиона в очакване на чудо, което не се състоя. В продълженията резервата Алваро Мората заби гол за финалното 3:1 и общо 6:2 за Реал от двата мача.

"Кралете" се класираха за 7-ми пореден път на четвъртфинал в най-комерсиалния турнир. Те ще пробват да постигнат и 7-ми пореден полуфинал в ШЛ.