Златанов и Николов носят победа на Пиаченца над Кунео

снимка: copravolley.it

Отборът с най-много българи в италианската Серия А1 - Копра Елиор Пиаченца - постигна престижна и ценна победа като гост на Бре Банка Ланути Кунео с 3:2 след 20:25, 32:34, 25:23, 25:15 и 17:15.

Капитанът на тима Христо Златанов наниза изключителните 34 точки за победата и бе основен фактор в осъществяването на забележителния обрат от 0:2 до 3:2 в геймовете. Той заслужено получи приза за най-полезен играч, след като направи 4 аса, 25 атаки при 54% успеваемост и 5 блокади.

Най-високата статистическа оценка за победителите получи българският национал Владимир Николов, който се отчете с 24 точки за Пиаченца - 21 успешни атаки при 50% ефективност и 3 блока.

Разпределителят на „лъвовете" Андрей Жеков не се появи в игра, а Николай Пенчев не бе в групата за двубоя.

Така един кръг преди края на редовния сезон Копра Елиор се намира на 6-та позиция с 40 точки, а Кунео остава трети с 53 пункта и дори се доближава до Лубе Банка Мачерата, който е втори с актив от 54 след загубата с 1:3 от Сисли Белуно.

Фидиа Падуа с Венцеслав Симеонов в състава си се поздрави с успех при визитата на Енърджи Рисорсес Сан Джустино с класическото 3:0 след 25:23, 25:23 и 25:21. Българският диагонал се разписа 17 пъти в срещата при 65% ефективност на атаката, с което помогна на тима си да запази шансове за оцеляване в елитната дивизия на италианския волейбол.

Фидиа е предпоследен с 26 точки, а Сан Джустино е на 12-та позиция с 27, като тимът от Падуа ще търси задължителен успех срещу Рома Волей в последния кръг от редовния сезон.

Тоно Калипо Вибо Валентия загуби с тайбрек от Каза Модена, но български сблъсък не се състоя на игрището, защото Виктор Йосифов не игра за гостите. В отделните части резултатът завърши 25:27, 19:25, 25:21, 25:23, 13:15, а Николай Николов игра за Тоно Калипо отчасти във втория и четвъртия гейм, както и през целия тайбрек. Това му позволи да наниже 3 точки след 1 атака и 2 успешни блокади.

Тоно Калипо е на 9-та позиция в класирането с 31 точки, а Каза е пети с 42 пункта.

Воденият от Силвано Пранди Андреоли Латина загуби драматично с 2:3 от последния в Серия А1 ЦМЦ Равена. Мачът се разви 19:25, 25:16, 17:25, 25:19 и 12:15, като Йордан Гълъбинов не се включи в игра за тима от Латина.

Андреоли запазва осмото място с 32 точки, а Равена е последен с 12 пункта, след като записа едва третата си победа в шампионата.