Златан поздрави родния си тим за 20-ата титла

снимка: twitter.com

Малмьо спечели титлата в Швеция за рекорден 20-и път в своята история, след като надви Норкьопинг с 3:1. Това се случва три кръга преди края на шампионата, а "небесносините" имат преднина от 10 точки пред втория АИК (Стокхолм).

Давид Карлсон откри за домакините още в 9-ата минута, но в мачалото на второто полувреме Карлос Страндберг изравни. Малко по-късно датчанинът Ласе Нилсен даде преднина на Малмьо, а в 84-ата минута неговият сънародник Андерс Кристенсен сложи точка на спора и осигури титлата на Малмьо.

По този повод отборът приши втора звезда над емблемата си и така вече всяка от тях симмволизира по 10 шампионски трофея. Разбира се, бившият нападател на тима Златан Ибрахимович нямаше как да не поздрави родния си тим за невероятния успех.

"Кой друг... Поздравления, Малмьо", сподели в "Туитър" шведската футболна легенда и прикачи снимка с двете златисти звезди.