Златан почна да вкарва, а Милан се върна на победния път

Лошото момче ан световния футбол - Златан Ибрахимович не се бави изобщо и наниза първия си гол след завръщането си в Милан при победата на тима като гост на Каляри с 2:0 в мач от 19-тия кръг на Серия А. Ибра бе точен в 64-ата минута, когато удвои аванса на "росонерите". Милан постигна най-после победа в италианското първенство след 2 равенства и срамната загуба от Аталанта с 0:5.

Срещата почна позитивно за Милан и още от началните минути си пролича натиск от гостите. В 17-ата минута Тео Ернандес отправи опасен изстрел, но Олсен спаси. В 31-ата Ибрахимович получи центриране в наказателното поле и отклони топката с глава от малък ъгъл, но отново сънародника му отрази. При последвалия корнер Романьоли пък го разделиха сантиметри от попадение. В 37-ата Каляри отговори след страхотен прехвърлящ удар на Нандез, но Донарума настигна топката и я хвана.

Второто полувреме стартира приказно за Милан и след по-малко от 60 секунди, "росонерите" имаха преднина. Кастийехо изведе Рафаел Леао, който си спря топката в наказателното поле, стреля, получи се рикошет, който направи удара неспасяем.

В 64-ата минута Ернандес подаде по земя около дузпата, където Ибрахимович засече топката с левия си крак и я изпрати в далечния ъгъл за Олсен, правейки го безпомощен за 2:0 в полза на гостите.

В 82-ата Златан отново отбеляза, но този път засада му попречи да бъде зачетен и този гол.

С победата Милан събра 25 точки след 19 мача и заема 8-о място, а Каляри е 6-и с 29, но с 4 поредни загуби.