Златан и Пасторе донесоха победа на ПСЖ над Тулуза

Пари Сен Жермен се изкачи на трето място в класирането на френското първенство, след като победи с 2:0 у дома състава на Тулуза, информира БТА. Голове на Хавиер Пасторе и Златан Ибрахимович осигуриха успеха в полза на столичани, които за втора поредна година направиха изключително скъпа лятна селекция.

Домакините излязоха напред в резултата в 38-ата минута с гол на Пасторе, който се възползва от асистенция на Марко Верати и преодоля вратаря Али Ахамада. В 69-ата минута Пасторе отново участва в атаката, довела до втория гол на домакините, дело на Ибрахимович.

След тази победа ПСЖ има девет точки след пет изиграни мача и се намира на три пункта след лидера Олимпик Марсилия.

През следващата седмица Пари Сен Жермен ще играе с Динамо Киев в първия мач от тазгодишното издание на групите на Шампионската лига.

В друга среща от Лига 1, шампионът Монпелие загуби с 1:3 навън срещу новака в елита Реймс.

До момента Монпелие заема 14-о място в класирането на френския шампионат и след няколко дни ще направи дебют в груповата фаза на Шампионската лига, където ще срещне английския Арсенал.