Зъл Григор взе четвърти скалп в Мелбърн и чака Надал на четвъртфиналите

Григор Димитров продължава с победния си ход на Australian Open. 22-годишният хасковлия записа четвърта победа, този път с 6-3 3-6 6-2 6-4 над традиционно неудобния за него испанец Роберто Баутиста Агут.

Така Гришо продължи да пише историята на родния мъжки тенис, след като стана първият българин, достигал до осминафиналите, а сега и до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем.

Освен това Григор Димитров си осигури 270 000 долара от наградния фонд и 340 точки за световната ранглиста, с които през следващата седмица той ще стане първият българин в топ 20 на ATP - на 19-а позиция.

Докъде обаче може да стигне първата ни ракета. Имаме една прекрасна поговорка - "Апетитът идва с яденето". Това в пълна степен важи за Гришо, който в спор за място на полуфиналите може да се изправи срещу световния номер 1 Рафаел Надал, стига, разбира се, испанецът да спечели двубоя си с Кеи Нишикори.

Днес Гришо нямаше особени проблеми със сънародника му Агут, въпреки че загуби един сет. С тази победа българинът взе реванш от 62-ия в ранглистата испанец за единственото си поражение от него на ATP ниво - на турнира в Пекин в края на миналата година. Иначе двамата имат и по един разменен успех на турнири от по-ниска категория.

Двубоят с Агут тръгна по възможно най-добрия начин за Григор Димитров, който поведе с 1:0 в сетовете след ранен пробив за 3:1 и задържа преднината си до края - 6:3.

Втората част протече по съвсем различен сценарий и испанецът бе този, който диктуваше играта, а Гришо започна да допусна много непредизвикани грешки, което логично доведе до пробив за Агут и равенство в резултата.

Това сякаш ядоса Димитров и в третия сет той буквално отнесе съперника си, първо пробивайки подаването му при 1:1, а след това постигна още един пробив, вземайки сета за едва 25 минути.

Четвъртата част бе най-оспорвана и вървеше гейм за гейм до 4:4, когато Григор търпеливо изчака своя момент, взе подаването си за 5:4 и проби Агут за четвърти път в мача, затваряйки сета с 6:4, а с това и мача.